PISZĘ
Jako dziennikarka pracująca od lat dla Gazety Wyborczej i Wysokich Obcasów robię pogłębione wywiady - przez lata oscylujące wokoło kobiecości, a ostatnio męskości - i tworzę teksty wokoło Dobrego Życia: psychologiczne i o przyjemności - sztuce, podróżach, sek*ie, jedzeniu.
Dla podmiotów komercyjnych piszę teksty na zamówienie: okazjonalną publikację, serię artykułów na zadany temat, przepytać ekspertów i stworzyć advertorial
Przez lata byłam tzw. “ghostem” i wydałam min. bestsellerową książkę kucharską dla Biedronki, a o innych projektach nie mogę mówić!
Właśnie czekam na pojawienie się na rynku wydawniczym moich dwóch książek: jednej o męskości - o tytule “Sztuka obsługi męskości. Jak nie być chu*em” (21 maja) - i drugiej o fenomenie oddechu.
ROZMAWIAM
Oprócz wywiadów “pisanych” jestem też podcasterką: wymyślałam i prowadziłam podcasty takie jak SHARING IS CARING (dla Reserved), Femitalk (Gazeta.pl), Podcast Intymny (dla marki Lova, za który zostałam wpisana na listę kobiety wyróżnionych przez Forbes Women) czy podcast Sektor 3.0 dla Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
Prowadzę publiczne rozmowy, panele czy dyskusje na konferencjach czy festiwalach. Ośmielam tych, którym trudno przychodzą publiczne wystąpienia, lub sprawiam - dopytując - że specjalistyczna wiedza staje się bardziej “ludzka”
EDUKUJĘ
Jestem szeroko pojętą edukatorką: na edukacji polega moja działalność dziennikarska i podcasterska, na edukacji polegają treningi dla firm, korporacji i NGO, jak i coaching. Przez lata byłam też wykładowczynią min. AF, z gościnnymi wykładami na ASP czy School of Form.
Prowadzę coachingi indywidualne i mentoringi - zwłaszcza dla osób pracujących kreatywnie i artystów, ale nie tylko.
Jestem trenerką rozwoju osobistego i w przystępny sposób przybliżam pozornie skomplikowane kwestie: pomagam je zaimplementować zarówno indywidualnie, jak i w zespole.
Uwielbiam przygotowywać kreatywne wykłady dla instytucji kultury, takie jak poprzedzające koncerty Sinfonietty Cracovii, czy oprowadzanie po Bunkrze Sztuki czy Muzeum Literatury. Jako edukację postrzegam też program towarzyszący np. Boskiej Komedii, który przygotowałam.